- Reklama -euro
- Reklama -svět ženy

I vy ještě potlačujete bolest kloubů pilulkami?

Date:

Share post:

Stovky slovenských pacientů mluví o překvapivých výsledcích. Dlouholeté problémy s artrózou či osteoporózou jsou pryč. O nové léčebné metodě mluví odborník z Centra léčby onemocnění pohybového aparátu MUDr. Vladimír Hudec.

Proč se až 90% lidí setká během svého života s bolestí kloubů?
Máme-li zdravé klouby, fungují jako dobře naolejovaná ložiska a jejich chrupavka působí jako tlumič nárazů. Kvůli nadměrnému opotřebení se naše chrupavka stává drsnější, objevují se v ní trhliny až destrukce. Tím se zhorší také pohyblivost kloubu.

Co je skutečnou příčinou našich bolestí?
Mezi nejčastější důvody bolesti kloubů patří přetížení. Přichází věkem, nesprávným životním stylem či nadváhou. Nejčastěji je však spojeno s procesem stárnutí, náročným zaměstnáním, ale také nesprávným způsobem sportování. Pokročilá artróza se projevuje bolestí i během relativního klidu. Poškozený kloub reaguje zánětem, otokem, zvýšenou bolestí i omezeným pohybem v kloubu.

Jaké jsou možnosti při řešení tohoto problému?
Když už nepostačují běžné léčebné metody, přichází na řadu operační řešení, příp. umělá náhrada kloubu. To však vyžaduje dlouhé týdny až měsíce rekonvalescence, při které je návrat do práce často problematický.

Jak se lze vyhnout operaci či umělé náhradě kloubu?
Až donedávna u nás neexistovala žádná terapie, která by řešila úbytek chrupavky či kostní hmoty, tedy samotnou příčinu onemocnění. Klasická léčba byla zaměřena na dočasné potlačení bolesti a oddálení operačního řešení. Pokrok v medicíně se však výrazně projevil iv této oblasti a lékaři v Německu vyvinuli kauzální (příčinnou) terapii, kterou je molekulární biologicko-stimulační metoda (MBST terapie). Jejím výsledkem je nárůst objemu chrupavky v kloubech při léčbě artrózy a zvýšení hustoty kostí při léčbě osteoporózy.

Dokáže nastartovat regenerační proces v poškozených buňkách kloubů a kostí?
Ano, to je její největší přínos. Terapie obnovuje funkčnost pohybového aparátu, a to bez jakéhokoli operačního zásahu. Je to celosvětově nejúčinnější neinvazivní terapie k ošetření kloubních a kostních onemocnění. Na předních klinikách ve Švýcarsku a Německu se metoda úspěšně využívá již více než 23 let s 80% úspěšností, což je v medicíně něco nevídaného.

Jak probíhá léčba?
Léčba probíhá v moderní léčebné jednotce, kterou máme už i na Slovensku. Nachází se v Levicích. Pracuje v podstatě na stejném principu jako MRI diagnostická metoda. Elektromagnetická pole jsou však mnohem slabší než při MRI snímkování. Co to znamená?

Že terapie je naprosto bezpečná a bez jakýchkoli negativních účinků spojených s jejím používáním.

Kolika pacientům už unikátní MBST terapie pomohla?
Ve světě je to už naprosto běžná léčebná procedura, takže se to snad ani nedá spočítat. I na Slovensku se bolesti zad a kloubů zbavilo už velké množství pacientů. Léčba je bezbolestná a nemá žádné vedlejší účinky.

„I já jsem si nejprve myslel, že je to další reklamní tah na lidi. Nicméně měl jsem vydratou chrupavku v kolenou a velké bolesti. Můj přítel však MBST terapii v Levicích absolvoval na kyčle a velmi mu pomohla. To mě nastartovalo jednat a vůbec nelituji. Kolena mám teď v takovém stavu, že žádné pilulky proti bolesti nemusím užívat a náklad vynáším na Chatu pod Rysy bez problémů…“ Viktor Beránek, tatranský chatař a horský nosič.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Několik tipů, jak překonat strach z odmítnutí od žen

Bojíte se odmítnutí žen tolik, že je radši ani neoslovujete? A chcete to změnit? Podívejte se na několik...

Jaké je tajemství barvy larimaru?

Vlastnosti larimaru ovlivňují různé prvky, například měď, vanad, hematit, fosfor a křemík. Přesný proces, při kterém tento minerál...

Covidový zápal plic? Při rozhodování, zda do nemocnice, pomůže aplikace

Je možné bezpečně léčit vybrané pacienty s covid pneumonií v pohodlí domova? Univerzitní nemocnice v Martině toto řešení...