- Reklama -euro
- Reklama -svět ženy

Hardcore Indian FTR AMA značky Workhorse Speed ​​Shop

Date:

Share post:

Indian Motorcycle a Workhorse SpeedShop představují FTR AMA, první ze dvou dlouho očekávaných přestaveb Indianu FTR od Brice Henneberta. Ten je známý svými jedinečnými kreacemi a dvěma projekty Appaloosa – závodními sprintovými speciály, postavenými na základě Indianu Scout. Díky těmto zkušenostem získal Brice zakázku na speciální úpravy modelu FTR: Black Swan a FTR AMA.

Zatímco Black Swan stále čeká na své představení, jeho budoucí majitel si u Bricea objednal druhou přestavbu pro svého bratra. Výsledkem je FTR AMA, impozantní motocykl v hardcore stylu osmdesátých let.

„Zadání bylo docela volné: něco barevného, ​​a tak drsného jako válečný tank. Jediným omezením byla barevná kombinace inspirovaná grafikou Martini Racing. Po krátkém průzkumu a brainstormingu jsem se zaměřil na závodní stroje AMA SBK z 80. let a rallye automobily ze stejné doby. Hlavní vliv měla Lancia Delta HF namíchaná s Bol d’Ory 750 a trochou DNA muscle biků,“ řekl Brice Hennebert.

Prvním rozhodnutím Henneberta, který začal na motorce pracovat na začátku února 2021, bylo zachovat vzpřímenou jízdní pozici jako na původním FTR a použít originální řídítka. Potom se toho však hodně měnilo.

„Zatímco tvary modelu Black Swan vznikaly na hliněné maketě, při navrhování tohoto motocyklu jsem se rozhodl jít jiným směrem. Použil jsem rovnou CAD návrh vytvořený z 3D skenu podvozku FTR. Potom byly všechny části karoserie vytištěny na 3D tiskárně a vyztuženy karbonovými vlákny.“

Na přední masce z 3D tiskárny je umístěno závodní světlo PiAA a pod ním uchycení chladiče oleje Setrab. Za přední maskou je umístěna originální přístrojová deska z nového Indianu Chief, jejíž design lépe ladí s retro závodním stylem, a zároveň nabízí všechny možnosti moderního stroje, jako je připojení telefonu a nabíjení.

Vytištěný modul, který tvoří podsedlovku a držák zadního světla, slouží i jako držák baterie, která byla přemístěna dozadu jako u speciálů na vytrvalostní závody. Sedlo čalouněné hladkou broušenou kůží pochází z dílny dlouholetého spolupracovníka Jeroena ze Silver Machine a doplňuje ho oldschoolové zadní světlo uzpůsobené k využití LED diod.

Aby se do sání vešly vzduchové filtry DNA Performance, byl celý systém přepracován a vytištěn na 3D tiskárně, zatímco dvě hliníkové palivové nádrže jsou vyrobeny tak, aby pasovaly na novou karoserii. Jedna z nich je uložena pod krytem nádrže a druhá zavěšena pod sedlem. Propojeny jsou konektory AN10 a jejich společný objem odpovídá 14 litrům originálního motocyklu.

Výztuhy podvozku dostaly závodní vzhled podle Briceových CAD návrhů ve firmě Vinco Racing v Nizozemsku, kde proběhly i ostatní obráběcí práce na tomto projektu, a to včetně komponent kyvné vidlice, brzdových držáků a třmenů, komponent palivových nádrží, předních držáků chladiče oleje a dalších.

„Ve Vinco Racing strávili obráběním spoustu času, což však mně zase hodně času ušetřilo, takže jsem se mohl soustředit na jiné oblasti.“

Můstky vidlic jsou repliky můstků z Bol d’Or 750, přizpůsobené 43mm vidlicím Öhlins. Zadní část byla upravena tak, aby bylo možno použít dva tlumiče Öhlins se zakázkovou trubkovou kyvnou vidlicí z hliníku. Design kyvné vidlice byl inspirován stejnou dobou a je o 40 mm delší oproti originálu. Vodítko řetězu vytištěné na 3D tiskárně chrání trubky vidlice.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Několik tipů, jak překonat strach z odmítnutí od žen

Bojíte se odmítnutí žen tolik, že je radši ani neoslovujete? A chcete to změnit? Podívejte se na několik...

Jaké je tajemství barvy larimaru?

Vlastnosti larimaru ovlivňují různé prvky, například měď, vanad, hematit, fosfor a křemík. Přesný proces, při kterém tento minerál...

Covidový zápal plic? Při rozhodování, zda do nemocnice, pomůže aplikace

Je možné bezpečně léčit vybrané pacienty s covid pneumonií v pohodlí domova? Univerzitní nemocnice v Martině toto řešení...