- Reklama -euro
- Reklama -svět ženy

Jaké je tajemství barvy larimaru?

Date:

Share post:

Vlastnosti larimaru ovlivňují různé prvky, například měď, vanad, hematit, fosfor a křemík. Přesný proces, při kterém tento minerál vznikl, není znám, ale zřejmě je to dáno jedinečným složením těchto minerálů v oblasti Dominikánské republiky.

Analýza elektronovou mikrosondou ukázala, že různě barevné části larimaru mají relativně jednotné složení. To naznačuje, že za jeho zbavení nemůže jeho chemické složení, ale pravděpodobně jiné faktory.

Často se předpokládá, že za typický odstín je zodpovědná měď, stejně jako v azuritu a tyrkysu. Zajímavé však je, že v modrých sférolitech byla zjištěna nižší koncentrace mědi než ve světlejších bílých oblastech. 


Tip pro vaši svatbu: moderní svatební oznámení.


Měď se v larimaru vyskytuje v pevných částečkách, které se mohou vyskytovat mikroskopicky nebo v mnohem větším viditelném množství. Její koncentrace není ale tak vysoká, aby ovlivnila barvu kamene.

Chcete se dozvědět o různých dalších zajímavostech? Či o módě, špercích, případně jaké krystaly jsou nejvzácnější? Nebo Vás zajímá tajemný jantar? To vše si můžete přečíst na našem blogu.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Několik tipů, jak překonat strach z odmítnutí od žen

Bojíte se odmítnutí žen tolik, že je radši ani neoslovujete? A chcete to změnit? Podívejte se na několik...

Jaké je tajemství barvy larimaru?

Vlastnosti larimaru ovlivňují různé prvky, například měď, vanad, hematit, fosfor a křemík. Přesný proces, při kterém tento minerál...

Covidový zápal plic? Při rozhodování, zda do nemocnice, pomůže aplikace

Je možné bezpečně léčit vybrané pacienty s covid pneumonií v pohodlí domova? Univerzitní nemocnice v Martině toto řešení...