- Reklama -euro
- Reklama -svět ženy

A je to tady, cena za nabíjení elektromobilů roste

Date:

Share post:

I svět elektromobility prožívá další turbulentní období. V roce 2021 v Evropské unii dosáhl podíl bateriových elektrických vozidel rekordních 9,1% na celkových prodejích. Kromě pozitivních zpráv přibyly i nové výzvy. Za posledních několik měsíců atakovaly ceny energií v celé Evropě historická maxima. Pořizovací náklady na 1 MWh elektrické energie vzrostly 3,5 násobně v porovnání ve stejným obdobím loňského roku.

„Vždy se snažíme nastavovat ceny způsobem, aby reflektovaly trh a byly trvale udržitelné. Nastavení ceny pod náklady je destruktivní pro trh a zavádějící pro klienty. V loňském roce jsme úpravou ceníku přinesli několik vylepšení acenu jsme byli schopni i snížit. Protože však nedokážeme ovlivnit globální události, musíme se jim přizpůsobit,” řekl Peter Badík, Managing Partner společnosti GreenWay.

Zjednodušení ceníku

Ceník GreenWay je jednodušší a přizpůsobil se běžnému rozdělení na tři úrovně: standardní AC nabíjení, rychlé DC nabíjení do 100 kW (včetně) a ultrarychlé DC nabíjení nad 100 kW. Zároveň však zůstává výhodné DC nabíjení do 25 kW ve stejné cenové kategorii jako standardní AC nabíjení.

Novinka: přenášení nevyužitých kWh do následujícího měsíce

Po pozitivním ohlasu jednorázové akce, při které byly volné kWh zprogramů Energie Plus aEnergie Max přeneseny do následujícího období (v prosinci 2021 během opatření omezujících mobilitu), nový ceník uplatňuje stejný přístup. Všechny nespotřebované kWh v daném měsíci budou přeneseny do následujícího měsíce. Přenesené kWh se budou v novém měsíci čerpat jako první.

GreenWay dlouhodobě rozvíjí svou vizi zdravějšího a čistšího životního prostředí a ekonomiky méně závislé na fosilních palivech, přináší inovace a aktivně pracuje v národních i evropských organizacích zaměřených na rozvoj elektromobility. V roce 2021 GreenWay spustila celkem 150 nových nabíjecích stanic: 33 stanic na Slovensku a 117 v Polsku. Plány společnosti jsou konzistentní a dlouhodobé, přičemž v roce 2022 plánuje GreenWay přidat do infrastruktury dalších přibližně 150 rychlých nabíjecích stanic.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Několik tipů, jak překonat strach z odmítnutí od žen

Bojíte se odmítnutí žen tolik, že je radši ani neoslovujete? A chcete to změnit? Podívejte se na několik...

Jaké je tajemství barvy larimaru?

Vlastnosti larimaru ovlivňují různé prvky, například měď, vanad, hematit, fosfor a křemík. Přesný proces, při kterém tento minerál...

Covidový zápal plic? Při rozhodování, zda do nemocnice, pomůže aplikace

Je možné bezpečně léčit vybrané pacienty s covid pneumonií v pohodlí domova? Univerzitní nemocnice v Martině toto řešení...